15.10.2020r. - Światowy Dzień Mycia Rąk

Utworzono dnia 18.10.2020

„Mydło lubi zabawę, w chowanego pod wodą, każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.”

Chyba większość polskich dzieci zna tę piosenkę Fasolek. Ale nie tylko najmłodsi powinni wziąć sobie do serca jej słowa. By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku obchody Światowego Dnia Mycia Rąk, jako akcję edukacyjną na ten temat.

Mycie rąk to najprostsza i bardzo skuteczna metoda, która zapobiega rozprzestrzenianiu się wielu chorobom zakaźnym. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Mycia rąk mają szczególne znaczenie. Pandemia wywołana rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – CoV – 2  obliguje każdego z nas do szczególnego dbania o higienę rąk oraz zachowywania dystansu społecznego.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami aktywnie włączyły się do udziału w akcji. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu uświadomienie im, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma prawidłowe i dokładne mycie rąk. Dla wielu z nas jest to bardzo prozaiczna czynność. Na naszej skórze żyją różne drobnoustroje , które zostawiamy na wszystkich przedmiotach przez nas dotykanych. Zostawiają je także inne osoby. W ten sposób wciąż je przenosimy. Dotykając jedzenia, które jemy, dostają się one do organizmu. Mycie rąk mydłem pozwala nam pozbyć się większości z bakterii i drobnoustrojów. Ręce myjemy po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po jeździe autobusem, czy po spacerze. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste!

Światowy Dzień Mycia Rąk

Utworzono dnia 18.10.2020, 22:45