17 luty - Światowy Dzień Kota

Utworzono dnia 01.03.2021

„Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności”

Daniel Defoe

Już od ponad piętnastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. Warto zaznaczyć, że celem tego święta jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Z tej okazji przedszkolaki z grupy III „Żabki” i z grupy VII "Motylki" czynnie uczestniczyły w obchodach tego nietypowego „święta”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół  dorysowując sobie wąsy oraz ubierając się we własnoręcznie przez siebie wykonane kocie opaski. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, poznawały kocie obyczaje oraz zapoznały się ze sposobami pielęgnacji tych wyjątkowych zwierząt. Podczas zajęć i w czasie zabaw dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na ich temat.

GALERIE:

Dzień Kota w grupie "Motylki"

Dzień Kota w grupie "Żabki"