Akcja "MOON"

Utworzono dnia 07.05.2019

Po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do Akcji MOON czyli Miej Obraz Osoby Niewidomej, która jest  projektem edukacyjno-kulturalnym wokalisty Łukasza Barucha i Fundacji "Wygrajmy razem".

Celem projektu jest przybliżenie świata, w jakim żyją na codzień osoby niewidome i jest on skierowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Na przełomie marca i kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z panem Łukaszem Baruchem dzięki, którym przedszkolaki mogły poznać sprzęt ułatwiający osobom niewidomym ich codzienne życie, zobaczyły pismo Braille'a, mogły dotknąć tyflografik czyli wypukłych, namacalnych obrazków, a także mogły doświadczyć trudności z jakimi na codzień zmagają się osoby niewidome. Dzieci otworzyły swoje serca i umysły na ludzi dotkniętych dysfunkcją wzroku. Uczestniczyły w wielu zabawach i z zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści naszego niezwykłego gościa.

Akcja MOON 2019

Utworzono dnia 07.05.2019, 18:59