Film edukacyjny "Rozwój dziecka"

Utworzono dnia 14.04.2021

Zachęcamy wszystkich rodziców do obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Rozwój dziecka" przygotowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców"  - we współpracy z psycholog Beatą Liwowską.

Bezpośredni link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Eao2j4IoKPg
Wszystkie filmy  przygotowane w ramach cyklu dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską zawarte w proponowanym do obejrzenia filmie:

• Dostosowanie się dziecka do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych.
  • Wchodzenie w grupę rówieśniczą.
  • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka.
  • Odrzucenie dziecka przez rówieśników.
  • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy.
  • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
  • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka.
  • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
  • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera oraz smartfonów. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka.
  • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
  • Lęk dziecięcy - rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych.