Koncert muzyczny na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 06.11.2018

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Celem ich jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej oraz zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków, a także przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Dnia 5 listopada 2018r. odbył się koncert muzyczny "Muzyka polska na 100-lecie zdobycia Niepodległości. Tańce i pieśni narodowe" w wykonaniu znanej dąbrowskiej skrzypaczki Małgorzaty Łazowskiej. Dzieci nie tylko doświadczyły prawdziwego brzmienia skrzypiec ale miały również możliwość poznać ważne elementy polskiej kultury muzycznej. Przedszkolaki usłyszały melodie tańców polskich takich jak: POLONEZ, KRAKOWIAK, MAZUR, OBEREK i KUJAWIAK.

Koncert na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 06.11.2018, 19:50