"Kosmiczne dzieciaki"

Utworzono dnia 13.06.2021

W grupie X był realizowany  program edukacyjny „Kosmiczne dzieciaki” w ramach, którego dzieci oglądały filmy o kosmosie, słuchały opowiadań i wierszy dotyczących Układu Słonecznego, poznawały tajemnice i ciekawostki związane z galaktyką. Systematycznie realizowano z przedszkolakami określone zadania, z których dzieci wywiązywały się znakomicie. Przedszkolaki układały kosmiczne puzzle, kolorowały i wyszukiwały kosmiczne króliki, wykonywały wspólnie kolorową tęczę, wyklejały papierem kolorowym wylosowaną planetę – Neptuna. Zdobyły przy tym nowe wiadomości i umiejętności, a zarazem świetnie się bawiły miło spędzając czas w gronie rówieśników. Wykonane prace przez dzieci z grupy X można zobaczyć  i podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 5   w Dąbrowie Górniczej.

14 maja miał miejsce finał konkursu „Kosmiczne dzieciaki” przeprowadzony  on-line, w którym uczestniczyło 2 dzieci z grupy X.

Cele konkursu:

- kształcenie kompetencji astronomicznych;

- poszerzanie zasobu słownictwa dzieci;

- propagowanie aktywności i kultury czytelniczej;

- popularyzacja czytelnictwa;

- rozbudzanie pasji naukowych i czytelniczych;

- uaktywnienie młodych czytelników poprzez udział w konkursie;

- przeciwdziałanie skutkom izolacji społecznej wywołanej pandemią covid- 19.

"Kosmiczne dzieciaki" - prace dzieci

Utworzono dnia 13.06.2021, 22:56