Projekt edukacyjny "BLIŻEJ PIESKA"

Utworzono dnia 22.04.2018

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"

- to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt.

W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo - a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą, zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Dlatego przedszkolaki z naszego przedszkola przystąpiły do projektu edukacyjnego "BLIŻEJ PIESKA", w ramach którego uczyły się najważniejszych treści dotyczących zachowania ludzi wobec zwierząt oraz sprawowania nad nimi odpowiedzialnej opieki.

W przedszkolu zorganizowana została również zbiórka karm, kocy, ręczników i innych potrzebnych akcesoriów na rzecz SOSNOWIECKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

Chcemy, aby takie akcje miały regularną kontynuację, bowiem tylko stała pomoc ma jakikolwiek sens. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy wsparli naszą akcję. Zachęcamy również do odpowiedzialnej adopcji zwierząt ze schroniska. Zawsze możemy podarować żywej istocie wspaniałe, wolne od krat - kochające życie.

Już 16 maja nasze przedszkole odwiedzi wierny psi przyjaciel dzieci z Polskiego Centrum Dogoterapii w Czechowicach-Dziedzicach. Zapraszamy przedszkolaki na przygodę z Psią Edukacją.

Bliżej Pieska

Utworzono dnia 22.04.2018, 14:45