W świątecznym nastroju

Utworzono dnia 23.12.2020

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla każdego z nas. W naszym przedszkolu, w tym szczególnym okresie podejmowaliśmy szereg działań, które wprowadziły wszystkie przedszkolaki w ten magiczny, świąteczny klimat.

Nasi najmłodsi milusińscy z grupy "Jagódek" mogli spotkać się z niezwykłym gościem - Mikołajem i uczestniczyli w zajęciach o tematyce świątecznej. W grupie "Motylki" odbyły się świąteczne warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci wykonały świąteczne stroiki oraz łańcuch choinkowy.

Nasze starszaki brały udział w świątecznej akcji "Kartka dla Seniora" we współpracy z "Klubem Seniora i Juniora Manhattan", dzięki czemu mogły poczuć radość z obdarowania osób starszych własnoręcznie wykonaną kartką świąteczną. Ponadto przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowały inscenizacje "Jasełek" oraz uroczyste "Kolędowanie", a wydarzenia te zostały utrwalone na nagraniach i przekazane rodzicom.

Natomiast w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci Uczą Rodziców", w grupach odbyły się zajęcia pt. "Magiczny czas", podczas których dzieci poznały najważniejsze tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, dowiedziały się czym jest pomaganie, zrozumiały, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi oraz uświadomiły sobie, czym jest "magia świąt". Nasze przedszkolaki wiedzą, jak ważne jest pomaganie oraz dzielenie się dobrocią z innymi zwłaszcza w tym przedświątecznym czasie.

Aby poczuć  naszą przedszkolną "magię świąt" zachęcamy do obejrzenia Galerii zdjęć!

GALERIE:

"Jasełka" i wspólne "Kolędowanie"

"Jagódki" w świątecznym nastroju

Warsztaty bożonarodzeniowe