Wycieczka do Straży Pożarnej

Utworzono dnia 10.06.2018

Dnia 23.05.2018r. odbyła się wycieczka przedszkolaków z grup: II, III i VIII do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Była to dla dzieci niezapomniana przygoda. Zostały one przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków i zapoznane z ich pracą. Mogły na własne oczy zobaczyć potęgę wozu strażackiego oraz zwiedzić całą jednostkę.

Strażacy zademonstrowali swoją świetną sprawność fizyczną zjeżdżając po rurze i zaprezentowali jak sprawnie przebierają się w bojowy strój strażacki, w którym udają się na akcję. Odwiedziliśmy również miejsce dowodzenia, z którego dyżurujący strażak odbiera zgłoszenia oraz wywołuje strażaków na interwencję. Dzieci usłyszały również głośny dźwięk wyjącej syreny alarmowej.

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Wycieczka do Straży Pożarnej

Utworzono dnia 10.06.2018, 20:57