Czasowe ograniczenie funkcjonowania placówki - aktualizacja informacji

Utworzono dnia 30.03.2021

W dniu 29 marca 2021r. weszło w życie Rozporzadzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 1 w/w Rozporządzenia od dnia 29 marca 2021r. do dnia 11 kwietnia 2021r. na obszarze kraju ograniczono funkcjonowanie przedszkoli, lecz zawieszone zajęcia są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Ograniczenie to nie dotyczy jednak przedszkoli specjalnych, oddziałów specjalnych w przedszkolach ogólnodostępnych oraz oddziałów przedszkolnych specjalnych w szkołach podstawowych, które nadal prowadzą zajęcia stacjonarne.

Zajęcia stacjonarne w przedszkolu są organizowane na wniosek rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz rodziców dzieci, którzy:

a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19,

d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

e) wykonują działania ratownicze,

f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,

g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach,

h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,

i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo – wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo – terapeutycznych oraz interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 (np. żłobki),

k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty (przedszkola, szkoły, placówki) i realizują zadania na terenie tych jednostek.

Zainteresowanych wyżej wskazanych rodziców/opiekunów prawnych dziecka, którzy chcą skorzystać z opieki przedszkola w w/w czasie proszeni są o pobranie zaktualizowanej karty z załącznika poniżej. Bardzo ważne jest, aby wypełnioną i podpisaną przez Państwa kartę wraz z zaświadczeniem o zatrudnieniu (skan lub zdjęcie w formacie JPG lub PDF) wysłać na zwrotny adres mailowy: p32.ankieta@gmail.com

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

ZAŁĄCZNIKI: