Ważna informacja dla rodziców

Utworzono dnia 14.05.2020

Poniższa informacja dotyczy Rodziców, którzy w złożonych  ankietach wyrazili potrzebę skorzystania z opieki nad dzieckiem świadczonej przez nasze przedszkole

Otwarcie placówki nastąpi w dniu 18 maja 2020r.

Drogi Rodzicu!

1. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 – 16.30.
  2. Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający/odbierający dziecko do/z placówki powinni przy wejściu dezynfekować dłonie, zakładać maseczki ochronne zakrywając nos i usta.
  3. Rodzic/opiekun prawny dziecka powyżej czwartego roku życia zobowiązany jest do zaopatrzenia dziecka w indywidualną osłonę nosa i ust podczas przebywania w szatni placówki. Osłonę po przekazaniu dziecka pracownikowi należy zabrać ze sobą.
  4. Dzieci przyprowadzane są i odbierane wyłącznie przez osoby zdrowe.
  5. Przed wejściem do przedszkola rodzice są zobowiązani do zachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy kolejnymi osobami.
  6. W szatni może przebywać maksymalnie dwóch rodziców ze swoimi dziećmi.
  7. Rodzice/opiekunowie prawni przyprowadzający lub odbierający dzieci do i z placówki mają zachować dystans społeczny wynoszący min. 2 m w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców.
  8. W szatni należy w sposób sprawny umożliwić dziecku  przebranie się, aby ograniczyć czas oczekiwania kolejnych osób na wejście do szatni placówki.
  9. Osoby wyznaczone do przyjmowania dzieci zobowiązane są do zmierzenia dziecku temperatury ciała przy użyciu termometru bezdotykowego.
  10. Jeżeli dziecko wykazuje oznaki choroby (kaszel, katar, wysypka, biegunka, itp.)  lub pomiar temperatury ciała będzie podwyższony, dziecko nie zostanie w tym dniu przyjęte do przedszkola.
  11. Jeśli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzić rodzicowi/opiekunowi prawnemu dziecka do przedszkola.
  12. Pobyt dziecka w przedszkolu będzie rejestrowany przy użyciu książki kodów. Wstrzymane jest wykorzystywanie do tego celu identyfikatorów.
  13. Dzieci przyjmowane będą przez osobę wyznaczoną przez dyrektora i przekazywane pod opiekę odpowiedniemu nauczycielowi.
  14. Z uwagi na eliminację zbiorówek rannych i popołudniowych, dzieci muszą być przyprowadzane i odbierane z przedszkola zgodnie z zadeklarowanymi godzinami. Punktualność jest obowiązkowa!!!
  15. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko przebywające już na terenie przedszkola wykazuje oznaki choroby, nauczyciel informuje o tym fakcie dyrektora, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie odbioru dziecka przez rodzica. Rodzice są zobowiązani do podawania aktualnych numerów telefonów i odbierania telefonów od dyrektora lub innych wyznaczonych pracowników przedszkola.
  16. Zabrania się przynoszenia zabawek przez dzieci do przedszkola lub innych przedmiotów.
  17. Podczas odbioru dziecka z przedszkola należy zachować zasadę przestrzegania dystansu społecznego analogicznie do sytuacji przyprowadzania. Chcąc odebrać dziecko, rodzic korzysta z domofonu.
  18. Po odebraniu dziecka, rodzic niezwłocznie opuszcza teren placówki (obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na terenie ogrodu przedszkolnego).
  19. Liczebność grup nie przekracza 12 dzieci.
  20. Grupy będą przebywać w wyznaczonych i stałych salach pod opieką niezmiennego składu nauczycieli.
  21. Eliminuje się leżakowanie dzieci z najmłodszej grupy.

Funkcjonowanie placówki odbywa się w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Dodatkowo:

• Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do instytucji zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

PROSIMY RODZICÓW O POBRANIE Z PONIŻSZEGO ZAŁĄCZNIKA OŚWIADCZEŃ  ORAZ ICH WYPEŁNIENIE I PRZEKAZANIE OSOBIE PRZYJMUJĄCEJ DZIECKO W PIERWSZYM DNIU POBYTU W PRZEDSZKOLU

ZAŁĄCZNIKI: