Projekt EkoEksperymentarium - jak dbać o środowisko.

Dzieci poznają  różne gatunki zwierząt i roślin oraz uczą sie co można robić w lesie i jak się w nim zachować.

EkoEksperymentarium to cykl ekozajęć przedstawionych w bardzo atrakcyjny sposób. W wirtualnym domu odwiedzimy łazienkę, kuchnię, salon i pokój dziecięcy, w których ukryte zostały zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci.

Czego dowiedzą się dzieci?  Jak zmywać naczynia, nie szkodząc środowisku, jak segregować śmieci czy jak zrobić ekopranie. Pokażemy, że każdy z nas odpowiada za emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, a im więcej tych gazów uwalniamy, tym cieplej robi się na Ziemi. Zmiany klimatu to ważny temat, a my chcemy, żeby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość, że wszyscy powinniśmy dbać o to, aby temperatura na świecie nie wzrastała.