Przedszkole i piłka

Głównym celem programu zajęć rozrywki ruchowej „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu, kulturze fizycznej teraz i w przyszłości, ale także przy uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma pracy jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do regularnej aktywności fizycznej i działania w grupie.

Autorska fabularyzacja zajęć z uwzględnieniem przewodniej roli maskotki Przedszkoliada.pl – Kangura w zabawach, sprawiają, że program zajęć „Przedszkole i piłka” wyróżnia się jako program rozrywki ruchowej. Korzystając z szerokiego wachlarza form i treści dąży się do osiągnięcia celu nadrzędnego, jakim jest ukształtowana potrzeba podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci. Dzięki temu możliwy jest rozwój konkretnych umiejętności z zakresu kultury fizycznej i sportu, w tym, gier zespołowych realizowanych w ramach programu. Takie celowe działania sprzyjają zarówno wyposażeniu przedszkolaka w potrzebne umiejętności i służą ogólnemu rozwojowi zdolności motorycznych. W efekcie dzieci mają samoświadomość celowości zabaw i ćwiczeń i wszechstronnie się rozwijają.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:

- polepszenie ogólnego stanu zdrowia,

- uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,

- zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,

- przygotowanie mentalne do współpracy w grupie,

- popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

- zabawa w sport – prezentacja i nauka sportów z misji Przedszkoliada.pl

UCZESTNIK PROGRAMU:

- wie, jaki wpływ na jego organizm ma ruch,

- wie, ile czasu potrzeba, by stać się sprawnym,

- potrafi sprawić, aby ćwiczenia stały się nawykiem,

- zna różnego rodzaju ćwiczenia z piłkami,

- zna różne formy gier i zabaw grupowych,

- zna zasady higienicznego postępowania w odniesieniu do otoczenia,

- wie jak bezpiecznie zachować się w czasie zajęć ruchowych,

- rozumie, na czym polega dobre komunikowanie się i współpraca z innymi,

- rozróżnia piłki względem dyscypliny sportu z zakresu dyscyplin składających się na program zajęć,

- umie odliczać po angielsku do rozpoczęcia ćwiczenia.