Dzień Kota

Utworzono dnia 15.02.2022

17 lutego świętujemy dzień kota, w związku z tym na terenie przedszkola odbędą się zajęcia felinoterapii, oczywiście rodzice muszą podpisać odpowiednie zgody na udział swojego dziecka. Szczegółowe informacje u wychowawców grup.

FELINOTERAPIA - niezwykła terapia z kotem

Felinoterapia (łac. felis kot, gr. therapeia- opieka, leczenie) to jedna - z metod zooterapii (czyli animaloterapii) polegająca na kontakcie osoby poddawanej terapii z kotem. Działanie terapeutyczne ma zarówno kontakt fizyczny z kotem, jak i jegoobserwacja lub przebywanie w jego towarzystwie.

Na czym polega felinoterapia?

Felinoterapia opiera się na założeniu, że kontakt ze zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Jest to terapia, która przełamuje różne ograniczenia, ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć i emocji, zmniejsza poczucie samotności. Towarzystwo kota rozwija wrażliwość u dzieci, uczy empatii i cierpliwości, motywuje do działania i samokontroli. To takze zabawa i edukacja wspierana udziałem mruczącego terapeuty. Ponadto opieka nad kotem daje poczucie bycia potrzebnym, uczy odpowiedzialności za drugie stworzenie i aktywizuje zarówno fizycznie, jak i umysłowo.