Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Przedszkole nr 32
 
 

Zaproszenie na Festiwal Empatii

Utworzono dnia 03.06.2024

Festiwal Empatii to wydarzenie, które ma na celu zwrócić uwagę na wykluczenie i stygmatyzację społeczną na wielu płaszczyznach. Festiwal odbędzie się na terenie Fabryki Pełnej Życia 8 czerwca 2024 r.

 

8 czerwca zapraszamy do trzech stref:

 

1 strefa – strefa Żywych Książek i warsztatów. To strefa, w której odbywają się spotkania z żywymi książkami, czyli z osobami, które z jakichś powodów są/były wykluczone społecznie lub stygmatyzowane społecznie – to jedyna niepowtarzalna możliwość być tak blisko problemu innego człowieka i poczuć go „na własnej skórze”. Jest to także strefa edukacyjna, ponieważ mieścić się tu będą również warsztaty poruszające temat przeciwdziałania radykalizacji. (strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)

 

2 strefa – strefa organizacji. To w tej strefie można spotkać się z kilkunastoma podmiotami, które w różny sposób działają na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym np. ze względu na płeć, orientację seksualną, narodowość, niepełnosprawność lub wiele innych elementów będących w naszym społeczeństwie przesłanką do dyskryminacji. (Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00)

 

3 strefa – strefa koncertowo-widowiskowa – to strefa rozrywkowa festiwalu, która dostarczy uczestnikom niezapomnianych emocji! (Strefa czynna w godzinach 12:00-20:00)

 

Zapraszamy grupy szkolne do wzięcia udziału w Festiwalu Empatii w dwóch pierwszych panelach:

 

12:00 “Każdy kij ma dwa końce - o empatycznych relacjach w społeczeństwie opowiedzą rodzice osób ze szczególnymi potrzebami”  - Magdalena Koperczak, Magdalena Kowalska, Karolina Pączkowska

13:00 “Szanuję Ciebie i Siebie” 

warsztat prowadzony przez zespół ds. dialogu międzykulturowego i przeciwdziałania radykalizacji.

Chętnych zapraszamy również na pozostałe panele:

14:00 “Budujemy mosty: solidarni z uchodźcami - poznaj wyzwania stojące przed uchodźcami z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości” 

warsztat organizowany przez przedstawicieli Biura Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

15:00 “Odporność psychiczna - w “tyglu Kulturowym”. Czy empatii można się nauczyć? 

Rozmawiamy z psychologiem o zmianach społecznych i kulturowych i czy jest w nich miejsce na empatię.” - Lidia Zdanowska i Aleksandra Kudła.

16:00 “Niepełnosprawność - poznaj, zrozum, zaakceptuj” 

warsztat organizowany przez Biuro ds. osób z niepełnosprawnością Akademii WSB


 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 258

W tym miesiącu: 988

W poprzednim miesiącu: 1016

Wszystkich: 58482