Pomoc dla Ukrainy

ZBIÓRKA DLA MIESZKAŃCÓW UKRAINY

DRODZY RODZICE,

24.02.2022r. obudziliśmy się w innej, okrutnej rzeczywistości. Nie mamy wątpliwości, że pomoc jest niezbędna w związku z ogromnymi potrzebami oraz państwa zainteresowaniem Przedszkole nr 32 pod Patronatem Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Równe Babki od dnia 1.03 ⏳ do 10.03 !!!! ogłasza zbiórkę na pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy w ostatnim czasie codziennie zostaja przyjmowani do naszych miast oraz (z uwagi na dynamiczną sytuację) dostarczone na granicę lub zagranicę, tam obecnie potrzeby są ogromne.

ZBIERAMY :

PRIORYTET

- chleb tostowy z dłuższą datą ważności,

- kukurydza w puszce,

- kawa,

- suszarka na pranie,

- NOWA pościel (140x200)

- NOWE spodnie dresowe (damskie, męskie, dziecięce)

- NOWE leginsy (każdy rozmiar)

- NOWA bielizna, skarpetki,

- Żywność trwała (dżemy, mąka, konserwy, dania gotowe w słoikach, przyprawy (z wyjatkiem soli), olej spożywczy,

- proszki do prania,

- płyny do mycia naczyń,

- NOWE artykuły piśmiennicze ( m.in: kredki, pisaki, kolorowanki, książeczki),

- NOWE zabawki,

- szampony, płyny do mycia twarzy,

- papier toaletowy,

- artykuły higieniczne dla KOBIET I DZIECI ! (podpaski, tampony, pampersy- wszystkie rozmiary, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne, mleka
modyfikowane, nowe butelki, smoczki - czyli wszystko co jest potrzebne najmłodszym oraz kobietom),

- opaski uciskowe (CAT),

- bandaże, plastry, igły dekompresyjne, nożyce urazowe, wenflony, roztwory soli fizjologicznej, glukoza (5%), bandaże samoprzylepne, roztwór ringera,
voluven,

- leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,

- powerbanki, ładowarki z różnymi końcówkami,

❗Prosimy, pakujcie dary tak, żebyśmy wiedziały co jest w środku. Najlepiej kategoriami. Rzeczy w ciemnych workach opisujcie (wystarczy kartka przyklejona taśmą), to bardzo usprawi nasze działania.

Nie przekazujcie:

❌ odzieży - tego jest już bardzo dużo

❌ wszystkich rzeczy włożonych do jedynej reklamówki

❌ otwartych kosmetyków, środków chemicznych itp.

❌ żywności, którą należy spożyć w ciągu jednego dnia lub przetrzymywać w lodówce.

Miejsca zbiórki:

PRZEDSZKOLE NR 32 - dary przekazujemy Paniom podczas przyprowadzania dzieci RANO do placówki, większe ilości możecie Państwo przekazywać bezpośrednio do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (całodobowo).

Wszelkie informacje oraz pomoc uzyskają państwo u koordynatorów akcji w placówce, osoby odpowiedzialne to :

Anna Jesse-Tomsia

Beata Karwala

???????? RAZEM DAMY RADĘ ????????