Ogólnopolski projekt "Bajeczna Księga"

Nauczyciel zakłada zeszyt w formacie A4 z czystymi kartkami, w twardej okładce, który staje się „Bajeczną księgą”. Na pierwszej stronie nauczyciel wkleja wstęp do bajki „Kicany berek i noc rozterek”, po czym odczytuje go dzieciom i zachęca, aby zaproponowały dalszą część.

W tym samym dniu nauczyciel pyta, które dziecko chce wymyślić dalszą część bajki. Wówczas zabiera ono „Bajeczną księgę” do domu i wspólnie z rodzicami wymyśla kolejny fragment bajki oraz samodzielnie wykonuje ilustrację. Za każdym razem książka wraca do nauczyciela, a ten wyznacza kolejną chętną osobę. Książka krąży po domach przedszkolaków, a na koniec nauczyciel odczytuje bajkę i wspólnie z dziećmi wymyśla jej zakończenie…

Cele projektu:

- promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków

- stwarzanie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej

- angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci

Finał projektu "Bajeczna księga"

Utworzono dnia 13.06.2022, 16:54

Wszyscy z wielkim zapałem pracowali nad wykreowaniem nowych przygód Benia, dzieci za każdym razem wsłuchiwały się w treść bajki, znając jej początek na pamięć. To była super czytelnicza przygoda i zacieśnianie rodzinnych i przedszkolnych relacji.

Dziękujemy Drodzy Rodzice za tak ogromne zaangażowanie w powstanie Bajecznej księgi. Gratulujemy.