Ogólnopolski projekt edukacyjny COVIDOWE ZDROWE LOVE!

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z grupy Jagódki zrealizowały projekt Covidowe zdrowe love!

Projekt jest zgodny z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz z kierunkami realizacji polityki oświatowej 2021/2022:

2.Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

4.Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia

psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

Działania, które były proponowane w projekcie „Covidowe zdrowe love” miały na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego przedszkolaków. Projekt zrodził się z potrzeby uświadomienia dzieciom i ich rodzicom tego, w jaki sposób należy dbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Projekt skupiał się na trzech aspektach zdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz najważniejszej w obecnych czasach, higienie zdrowia psychicznego.

Za zrealizowanie projektu otrzymaliśmy dyplom dla naszego przedszkola.

COVIDOWE ZDROWE LOVE

Utworzono dnia 07.06.2022, 17:13