Projekt "Dzieciaki Mleczaki"

Projekt „Dzieciaki Mleczaki” to akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem bezpośrednio do dzieci.

Cele projektu:

- wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie;

- kształtowanie poprzez zabawę prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i promowanie mleka jako napoju nie tylko zdrowego, ale też bardzo smacznego;

- promocja produktów mlecznych, ich pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka, diety bogatej w wyroby mleczne wśród dzieci i dorosłych;

Dzieciaki mleczaki

Utworzono dnia 22.01.2022, 12:13