Akcja MOON czyli Miej Obraz Osoby Niewidomej

Utworzono dnia 11.03.2018

Nasze przedszkole przystąpiło do Akcji MOON czyli Miej Obraz Osoby Niewidomej. Jest to projekt edukacyjno-kulturalny wokalisty Łukasza Barucha i Fundacji "Wygrajmy razem".

Celem projektu jest przybliżenie świata, w jakim żyją na codzień osoby niewidome i jest on skierowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Dnia 7 marca 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z panem Łukaszem Baruchem w grupach dzieci 6-letnich, na których  miały one możliwość poznania sprzętu ułatwiającego osobom niewidomym codzienne życie, poznały pismo Braille'a, mogły dotknąć tyflografik czyli wypukłych, namacalnych obrazków, a także mogły doświadczyć trudności z jakimi na codzień zmagają się osoby niewidome. Dzieci otworzyły swoje serca i umysły na ludzi dotkniętych dysfunkcją wzroku.

Akcja MOON

Utworzono dnia 11.03.2018, 21:32