"Młody patriota" - Dzieci Uczą Rodziców

Utworzono dnia 16.11.2020

11 listopada obchodziliśmy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska - po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyli w tym czasie przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju.

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. „Młody patriota”, aby uczcić to ważne wydarzenie.

Każdy kraj ma swoje symbole narodowe, które stanowią szczególną wartość. Dla nas są nimi: flaga, hymn i godło. Symbole te mają wpływ na to, że czujemy się Polakami i dlatego należy je szanować. Dlatego bardzo ważne jest, aby kształtować u dzieci poczucie przynależności do ojczyzny od najmłodszych lat. Nasze przedszkolaki, dzięki przeprowadzonym przez nauczycieli zajęciom nauczyły się czym jest patriotyzm. W prostych słowach wyjaśniony, jako duma z tego kim jesteśmy. Określony mianem miłości i przywiązania do własnego kraju.

Dzieci wspólnie recytowały wiersz znany każdemu z nas: „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Poznały również sylwetki znanych Polaków – twórców niepodległej Polski. A jednym z nich był marszałek Józef Piłsudski, od którego imienia i nazwiska powstała nazwa ulicy przy której mieści się nasze przedszkole. Fakt ten nie umknął bystrym umysłom naszych milusińskich.

"Młody patriota"

Utworzono dnia 16.11.2020, 16:24