Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Przedszkole nr 32
 
 

Projekt Ekokulturalne Przedszkole

Projekt polega na realizowaniu z przedszkolakami zaproponowanych przez bliżej przedszkola i autorów projektu ekowyzwania. Zaplanowane są one w częstotliwości jedno ekowyzwanie na miesiąc (od września do maja). Można wziąć udział w jednym, kilku lub wszystkich ekowyzwaniach – każde działanie ma znaczenie! 

 

Cele główne:

poszerzanie świadomości ekologicznej; 

kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego; 

rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska; 

rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych; 

zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste;  

kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta; 

nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Każde zadanie zrealizowane przedstawia się w formie listka przyklejonego do plakatu dołączonego jako materiał pomocniczy do projektu.

 

Nasze przedszkole już we wrześniu podjęło inicjatywę przyłączenia się do projektu Ekokulturalne Przedszkole. Dzieci z grup I-wiewiórki, II- kotki i VII  bardzo chętnie chciały realizować zadania wyznaczone w projekcie. Zawiesiły plakat na ścianę i czekały na poszczególne wyzwania. Obecnie zrealizowaliśmy wszystko dotychczasowe. Najpierw zrobiliśmy w naszej sali prawdziwy kącik przyrodniczy i kącik pór roku, który systematycznie uzupełniamy i o który wszystkie dzieci dbają. W ten sposób nasza sala dostała miano nawet w przedszkolu "zielonej sali". Potem przygotowaliśmy kącik makulatury i omówiliśmy proces recyklingu papieru. Teraz w naszej sali żadna kartka już nie ładuje w koszu i żadna kartka nie jest marnowana. Następnie stworzyliśmy domki dla owadów, które rozwiesiliśmy w ogrodzie aby już wszystkie owady od wiosny mogły je zasiedlić. Także nie zapomnieliśmy o ptakach w kolejnym wyzwaniu zrobiliśmy lizaki z ziarnem dla ptaków, które dzieci zabrały na swoje podwórka, a także uzupełniliśmy karmnik w ogrodzie przedszkolnym. W wyzwaniu z pożeraczem zakrętek zrobiliśmy potworka która systematycznie zbiera nakrętki a te zebrane przekazujemy na fundację Kasperek. W najnowszym zadaniu wykorzystaliśmy tkaniny w pracach plastycznych. Przed nami wyzwania na kolejne półrocze! Jesteśmy gotowi do działania! 

CERTYFIKATY

Utworzono dnia 10.03.2022, 21:24

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: